Influencerzy ozorków

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci niespodzianie i nieoczekiwanie i zawojowali najnowszymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, ale mało kto potrafi bardzo dobrze wyjaśnić czym się oni trudnią i skąd niespodziewanie wzięli się w sieci.
Influencer to osoba, która funkcjonuje aktywnie w internecie, używając codziennie wszelkiego typu social media. Może w związku z tym działać ona na instagramie, youtube, lub na blogach, ale stanowczo w większości wypadków fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą charakteryzuje się mianem influencera, najczęściej zdobywa dane materiały za darmo i ma na celu wypróbować go, a potem zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, lub nagrywa pobieżny filmik, na temat atutów płynących z stosowania danego artykułu. Z reguły od influencerów oczekuje się tego, żeby przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię oraz recenzję, przez co w wielu przypadkach mówi się, że influenerzy bujają. 
Tak niemniej jednak nie jest, bowiem przecież influencer sam rozstrzyga o tym jaki artykuł przyjmie oraz zareklamuje. Nie musi wobec tego sytuować na swoim koncie treści sprzecznych z tym co potrzebowałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, aby jakaś firma przymusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu i opisania go w wartościowy sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy posiadają pewne pole manewru i swobody i nie muszą zgadzać się na wszystkie proponowane im wytyczne. To zdecydowanie działa na ich korzyść i obszerną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.