Influencerzy szamotuły

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci znienacka i nieoczekiwanie i zawojowali najświeższymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, lecz mało kto umie doskonale wyjaśnić czym się oni trudnią i skąd niespodzianie wzięli się w necie.
Influencer to osoba, która funkcjonuje aktywnie w necie, używając każdego dnia wszelkiego typu social media. Może w związku z tym funkcjonować ona na instagramie, youtube, albo na blogach, ale zdecydowanie przeważnie fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą definiuje się mianem influencera, najczęściej dostaje dane towary gratis i ma na celu wypróbować go, a w następnej kolejności zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, lub nagrywa krótki filmik, na temat atutów płynących z stosowania danego towaru. Z reguły od influencerów oczekuje się tego, by przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a także recenzję, przez co niejednokrotnie mówi się, że influenerzy łżą. 
Tak jednak nie jest, bo przecież influencer sam postanawia o tym jaki produkt przyjmie a także zareklamuje. Nie musi wobec tego umieszczać na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pożądałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, aby jakaś firma zmusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu oraz opisania go w wartościowy sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru a także swobody i nie potrzebują zgadzać się na wszystkie oferowane im warunki. To wyraźnie działa na ich korzyść a przy tym ogromną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.