Influencerzy chełmek

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci nagle i nieoczekiwanie i zawojowali najnowszymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, lecz mało kto umie doskonale wyjaśnić czym się oni zajmują i skąd nagle wzięli się w necie.
Influencer to osoba, która funkcjonuje aktywnie w internecie, używając codziennie wszelkiego rodzaju social media. Może zatem funkcjonować ona na instagramie, youtube, lub na blogach, ale stanowczo z reguły fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą definiuje się mianem influencera, najczęściej przyjmuje dane materiały gratis i ma na celu przetestować go, a w następnej kolejności zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, czy też nagrywa pobieżny filmik, na temat pozytywów płynących z wykorzystywania danego towaru. Z reguły od influencerów oczekuje się tego, aby przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a przy tym recenzję, przez co po wielokroć mówi się, że influenerzy kłamią. 
Tak jednak nie jest, dlatego że przecież influencer sam przesądza o tym jaki produkt przyjmie a także zareklamuje. Nie musi w związku z tym lokować na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pragnąłby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, aby jakaś firma przymusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu a także opisania go w dodatni sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru a przy tym swobody i nie muszą zgadzać się na wszystkie oferowane im wytyczne. To zdecydowanie działa na ich korzyść a także obfitą przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.