Identyfikacja wizualna lubsko

Identyfikacja wizualna

Nie ma fachowej firmy, bez doskonale zbudowanej marki. To podwalina dzisiejszego interesu. Na szczęście co chwila więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę i wkłada środki finansowe w ukształtowanie brandu. Wszystko zapoczątkowuje się od skonstruowania identyfikacji wizualnej firm.
Identyfikacja wizualna to cały system, na który składa się dużo modułów. Co ważne, wszystkie te moduły muszą być ze sobą zwarte. Dopiero w owym czasie wolno mówić o profesjonalnej identyfikacji wizualnej. Na system ten konstruuje się m.in. logotyp firmy, kolorystyka firmy, użytkowana w oficjalnych pismach czcionka, a nawet wizerunek domów zewnętrzny a także ich wystrój we wnętrzu, projekt artykułów oraz opakowań, oraz wizerunek rzeczy marketingowych. I w tym wszystkim jak wcześniej napomknięto konieczna jest spójność. Nie można np. w jednym zakresie wykorzystywać jakiś kolorów, a gdzie indziej zupełnie innych. To nie ma nic wspólnego z wprawną identyfikacją wizualną.
Wszystkie te szczegóły zapisywane są w tzw. księdze identyfikacji wizualnej, w wielu przypadkach tytułowanej także księgą znaku. Jest to coś w rodzaju biblii dla marki. Jest ona używana np. przy adaptacji przeróżnego rodzaju kampanii reklamowych a przy tym marketingowych. Studia graficzne oraz agencje reklamowe otrzymują od firmy księgę znaku i projektując każde artykuły muszą się kurczowo trzymać stwierdzonych tam norm.
W celu przyrządzenia księgi identyfikacji wizualnej lepiej jest się udać do doświadczonej agencji marketingowej. Tam strukturą marki pochwycą się eksperci posiadający niemałe doświadczenie w budowie nie jednej księgi znaku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.